İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

PRP Saç Tedavisi

23’lü yaşlarımda saç dökülme problemi ile baş başa kalmıştım. Önce bu durumu pek önemsemedim çünkü zaten saçlarım normalde de ince telli ve pek şekil almayan yapıdaydı. Yani saçlarımı tarıyordum ama mesela hiçbir zaman önleri dik durmuyor istediğim kalınlık ve yoğunlukta değildi. O yüzden genelde kısa saçla gezerdim. Dökülme problemi ile ilk başlarda ters şapka cap takmaya başlamıştım.

Bir gün bir arkadaşımın bana “saçların mı dökülüyor senin?” sorusunu yöneltmesiyle bu işin artık ciddi bir hal aldığını fark ettim. Arkadaşım bile bu durumu görmüş bana söylemişse dışarıdan belli oluyor demek ki diye düşündüm. Bu süre zarfında daha sık cap takmaya başlamıştım. Bıraksalar şapka ile uyuyacaktım o derece. Rahat bir işim olduğu için saç sakal giyinme gibi problemlerim yoktu o yüzden işime de şapka ile gidip gelebiliyordum. Giyinme tarzımı bile şapkaya göre belirlemeye başladığımdan kimsenin aklına saçımın döküldüğü ihtimali gelmiyordu çünkü dökülmeler arka tepeden başladığı için şapkadan belli olmuyor, saçımın ön kısımları dışarı taşıyordu.

Gel zaman git zaman bu şekilde yaklaşık 2 yıl kadar gezdim, bu süre zarfında önemli görüşmelerimde toppik denen saç tozunu falan kullandım ve aslına bakarsanız bir kaç detay dışında memnun kaldım. Toppik cidden açık olan kısmı kapatıyordu ama fena şekilde leke bırakıyordu. Yani Toppik kullandıktan sonra kesinlikle beyaz bir gömlek & tshirt giymemeli ya da kafanızı yıkamadan yatağa girmemelisiniz.

Toppik Seyrek Saç Kapatıcı

Artık kalıcı çözümler istiyordum ve araştırmaya başladım. Protez saç ile o dönem tanıştım ama o kadar çok şey yazıyordu ki internette bir türlü emin olamıyordum. Saç Ekimi ve Protez saç arasında gidip geliyordum. İstanbul’da yer alan önemli bir estetik firmasını aradım ve gidip görüşme gerçekleştirdim. Saçımın çok açık olmadığını ama tabii ki seyrek olduğunu söylediler. Yaşımın genç olduğunu belirtip bana ekim yerine PRP tekniği ile tedaviyi önerdiler. Kafam iyice karıştı ama beni ikna ettiler sayılırdı. PRP istenilen ücret ile şuan hala o fiyata saç ekimi yapan yerler var. Kafamda soru işaretleri olsa da ben PRP yöntemini kabul ettim ve kendimi teslim ettim.

Randevu günü gittim ve önce kanım alındı. Bir kaç dakika sonra ise odaya doktor geldi ve kafamın abartmıyorum her yerine iğne yaparak kafamı uyuşturdu. Acıdan artık susmuştum ve olanı biteni izliyordum. Tüm kafam uyuştu ve benden alınan kan ile yapılan ilaç ile PRP işlemi başladı yani kafama yapılan ilaç enjekte edildi. Etkilerini bir ay içerisinde görebileceğim söylendi. Ne oldu mu? Elde var sıfır, hiçbir işe yaramadı.

Çektiğim acı, aldığım sıfır verim, üstüne cebimden çıkan para. Bir yıl daha bekledim bu sefer ayaklarım beni protez saç için yola çıkardı. Yaklaşık 4 firma gezdim ve hepsinden fiyat aldım. Daha sonra sektörde ki yıllarına ve yaptıkları çalışmaları karşılaştırdım. Birisi hem fiyat, hem yapılan ürünler ile kafama yattı ve protez saçı monte ettirmek için randevu alıp o gün oraya gittim.

İşte o gün arkadaşlar, şapkadan kurtulduğum ve gür saçlara kavuştuğum gündü. Protez saç yaptırdığım güne kadar kafamdan şapkayı çok sık çıkarmadığım için çok yakın üç dört arkadaşım hariç kimse protez saç yaptırdığımı anlamadı. Şöyle ki ilk bir ay yine şapkayla gezdim ama bu sefer onların yanında şapkayı çıkarmaya başladım. Böylelikle saçlarıma onlarda alıştı ve saçı varmış ama şapka takıyormuş izlenimi verdim, sonra şapkayı tamamen hayatımdan çıkardım. Şuan hala saç protezi kullanıcısıyım ve memnunum.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir