İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İzmir Pedagog ve İzmir Aile Terapisti – Psikolog ve Terapi

Ülkemizde ve özellikle İzmir’de psikologların hastalarını nasıl iyileştirdikleri nasıl tedavi yöntemleri uygulandığı merak konusu olmuştur. Birçok vatandaş psikologların tedavi yöntemlerini bilmedikleri için gitmeyi reddetme ve onlardan destek almak istememektedir. Psikologların tedavi alanları aldıkları eğitimler sayesinde insanların davranış biçimleri ölçmekte olup onları psikolojik ve ruhsal açıdan bilgilendirmek açısından seanslar düzenlenmektedir.

Psikologlar genel anlamda onların düşünce ve psikolojilerini ölçerek onlara ilaç tedavisi yerine daha çok yeni gelecek sorun ve problemleri nasıl başa çıkacaklarını onları nasıl atlatacaklarına karşı öneri ve yöntemler sunmaktadır. Ayrıca psikologlar onlar ile karşılıklı iletişim halinde olarak hayata karşı zorluklar ile nasıl başa çıkıldığını ve sorunun yanlışlığın aslında düşünce yapısından olduğunu göstermektedir.

Çiftler ve aile arasında bazı problemler ve sorunlar olabilmektedir. Bu gibi durumlar ile başa çıkmak amacıyla izmir aile terapisti hizmetini isterseniz tek birey olarak olabilirken isterseniz de çift olarak alıp sorunların nasıl üstesinden geleceğinizi veya psikolojik olarak atlamadığınız sorunları bir profesyonel yardımı ile çözebilirsiniz. Çiftler bu konularda çok tedirgin olmakta olup psikologlar hiçbir zaman sizlerin anlatmış oldukları konularda yargılamaz ve eleştirmezler. Anlatmış olduğunuz olayları başka yöne şekillendiremez, başka düşüncelerin içine sokamaz ve sizi farklı yöne yönlendirmez. Siz psikologlara kafanızdaki sorunları ve problemleri bitirmek için siz çaba göstermedikten sonra onlar bir sihirli değnek gibi her şeye çözüm sunamazlar. Aile terapistlerinde iki çiftin de tedavi için çaba göstermeleri gerekmektedir.

Psikologlar kendi aralarında uzmanlıklarına göre ayrılmaktadır. Bazıları yetişkin anlamda bazıları çocuklar için bazıları aile için uzmanlaşmışlardır. Çocuklar için özel hizmet veren psikologlara ise pedagog denmekte olup İzmir Pedagog bu konuda profesyonel hizmet vermektedir. Pedagoglar çocuklar üzerinde uzmanlaşmış ve onların bir olay sonrası veya bir sorunlarında en iyi şekilde iletişim kurmakta olup sorunlarına ve problemlerine karşı en iyi şekilde çözüm ve tedavi imkanı sunmaktadırlar. Psikologlar ayrıca özel eğitimler alıp özellikle oyun terapisti gibi bir çok eğitim alıp onlara farklı tedavi yöntemleri sunmaktadırlar.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir