İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dalaman Havalimanı PCR Covid-19 Test Merkezi ve Fiyatı

Ülkelerin yürürlükte olan uygulamalarına göre ülkeye varış veya çıkışlarda PCR ile yapılmış Covid-19 testi isteyebilmektedir. Testler sayesinde ülkedeki yönetmeliklere göre bazı kısıtlayıcı işlemlere uğramadan normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Bu sebepten dolayı ülkemizde yetkilendirilmiş test merkezlerinde PCR ile Covid-19 testi yaptırabilirsiniz. Ülkemizde neredeyse her şehirde yaptırma imkanı olmakta olup Türk ve Yabancı turistlerin hepsi bu imkandan yararlanabilmektedir. Ülkemizdeki bu linkteki yer alan test merkezleri üzerinden testlerini yaptırabilirsiniz.

Ülkemizde bu yoğunluğu azaltmak ve turistlere en kolay imkanları sağlamak amacıyla İstanbul, Ankara, Bodrum, Antalya, Dalaman Havalimanı gibi bir çok havalimanın PCR test merkezleri kurulmuş olup yurt dışına çıkacak ve test ihtiyacı olan yerli ve yabnacı turistlere hizmet vermektedir.

Dalaman Havalimanı PCR Covid-19
Dalaman Havalimanı PCR Covid-19

Dalaman Havalimanı Pcr Covid-19 Fiyatı

Test ücretli olmakta olup, test ücreti şu an için 220 TL / 30 Euro olarak belirlenmiştir. Dalaman Havalimanı gidiş katında yer almakta olup Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nün banka hesabına (IBAN TR70 0001 2009 4520 0005 0000 41) yatırılarak yapılabilir.

Testin laboratuvarda değerlendirme süreci en az 6 saat sürmektedir. Ancak sonuçların alınma süresi başvuru sayısına göre değişiklik gösterebilir. Almanya’ya seyahat edecek yolcular için uçuşlarından en az 48 saat önce test için başvuru yapılması gerekmektedir. Diğer ülkeler içinse en az 72 saat önceden başvuru yapılması önem taşımaktadır. Test merkezi, uçuşlarına 24 saatten az süre kalmış olan yolcuların başvurularını kabul etmeyecektir.

Test merkezinden sonucunuzu çıktı olarak alabilirsiniz. Ek olarak e-posta yoluyla veya https://enabiz.gov.tr/ üzerinden pasaport numaranızın son 4 hanesini ve barkod numarasını girerek sonuçlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Sonuçları İngilizce olarak alabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir