İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çin’den Koronavirüs Aşısı Hakkında Açıklama %99 Başarı CORONAVAC

Çin merkezli Sinovac işletmeyi ve Çinli bilim insanlarının yüzde 99 oranında galibiyet olması beklenen koronavirüs aşısı geliştirdikleri duyuruldu.

İngiliz medyası, aşının şu anda muayenehane deneylerde ikinci düzeyde olduğu ve binden fazla şahsın gönüllü olarak muayenehane deneylerde yer aldığını bildirdi. Sinonav’ta çalışan bilim insanı Luo Baishan’ın, aşının yüzde 99 oranında galibiyet olacağından emin olduklarını söylediği aktarıldı.

AŞININ İSMİ CORONAVAC

İngiliz medyasındaki habere göre, aşının ismi ‘CoronaVac’ olarak tanımlandı. Maymunlarda sınanan aşının, maymunları koronavirüsten gözettiği öne sürüldü. Sinovac’deri yapılan söylemede, “Sinovac Biyotek’te çalışan bilim insanları, toplamda 8 maymuna 2 değişik koronavirüs aşısı verdi. Takribî 3 hafta sonra, maymunlar, koronavirüse neden olan SALLA-CoV-2 virüsüne maruz vazgeçildi. Maymunlardan hiçbiri enfeksiyon göstermedi” ifadeleri kullanıldı.

‘HALA İNSANLAR ÜZERİNDE SINANMASI GEREKİYOR’

Sinavoc’deri yapılan söylemede, maymunlarda elde edilen galibiyetin ardından insanlarda da aşının sınanması gerektiği ve 3 evreli olacağı aktarıldı. Ancak Sinovac, henüz bahsi geçen aşı hakkında tartışmak için çok erken olduğunu, bazı Avrupa ülkeleri ile temas halinde olduklarını bildirdi.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir