İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Burun Estetiği Hakkında Bilmedikleriniz

Burun şeklini değiştirmek amacıyla yapılan cerrahi operasyonlara burun estetiği denilmektedir.  Burun estetiği sadece görünüm açısında ne iyi görüntüyü elde etmek amacıyla değil ayrıca herhangi bir yaralanma sonucu onarılmada, kalıtsal olan doğum kusurların düzeltilmesinde, solunum ve nefes almakta zorluk çeken kişileri de rahatlatmak için yapılmaktadır.

Burun estetik yaptırmak herkes fiyatlarını merak etmektedir. Ancak fiyat konusu tamamen değişken olmakta olup bunu belirleyen iki faktör bulunmaktadır. Öncelikle burnunuz uzman bir doktor tarafından muayene edildikten sonra daha sonra ise sizleri ile görüş alındıktan sonra doktorunuz tarafından operasyon maliyeti ortaya çıkmaktadır. Operasyon maliyeti buruna göre değişmekte olup operasyonun zorluğuna göre de değişmektedir. Ayrıca bunu en çok etkileyen faktörler arasında doktorun bu konu üzerinde deneyimi de çok önemlidir.

Burun estetiği olmadan önce belli başlı bazı hazırlıklar yapmanız gerekmektedir. Bu tüm ameliyat ve operasyonlarda olan rutin işlemler olmakta olup bu operasyonda yapılması gerekmektedir. Öncelikle operasyon öncesi 2 hafta kadar ilaç kullanılması kesilmesi gerekmektedir. Çünkü bazen kullanmış olduğunuz ilaçlar kanamayı etkileyebilmektedir. Bu gibi durumlarda ilaç kullanmanız gerektiğinizde uzman doktorunuz ile konuşup onun gözetimi altında kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca sigara içiyorsanız sigara içmeyi azaltmanız veya belli bir süre bırakmanız gerekecektir. Çünkü bu iyileşme süresini uzatmaktadır.

Diğer en çok sorulan sorulardan bir tanesi ise burun estetiği ile meme estetiği birlikte olur mu konusudur. Bu çoğu kişi tarafından tercih edilmemekte olup bu konu hakkında uzman görüşü almanız sizler için daha iyi olacaktır.

 

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir