İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Arveles Nedir ?

Günümüzde baş ağrısı, diş ağrısı veya karın ağrısı şikayetleri olanlara önerilen Arveles hakkında bilgisi olmayanlar için Arvales nedir

Şiddetli ağrıların hafifletimesinde ve da enfeksiyon hastalıklarının tedavinde sıkçı kullanılan bir ilaç olarak Arveles nedir sorusuna cevap verebiliriz. Ağrı kesiciler arasında oldukça çok tercih edilen Arveles özellikle karın ve kas ağrılarının giderilmesinde kullanır. Şiddetli ağrılar için kullanılması içeriğinde çok güçlü maddelerin olduğu anlamına gelmektedir. Bundan dolayı isteyen herken istediği şekilde kullanmamalıdır.

Arveles Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Öncelikle Arveles reçetesiz olarak alabileceğiniz bir ilaçtır. Fakat reçetesiz satılması sizi Arveles her ağrı için Arveles içemeye yönlendirmesin. Başta mide ve böbrekler olmak üzere organlarınıza zarar verebilir. Bu  nedenden dolayı doktorunuzun tavsiyesi dışında Arveles kullanmamalısınız.

Arveles öncelikle sinir ve kas sisteminde yaşanan ağrıyı gidermek için kullanılır. Bunun dışında migren ağrıları, orta veya şiddetli böbrek ağrıları, diş ağrıları, ameliyat sonrası ağrıları ya da adet sancıları için kullanılablir. Ağrı kesici özelliğinin yanında Arveles ateş düşürücü olarakta kullanılabilir. Bundan dolayı yüksek ateş ve şiddetli ağrı şikayetlerini gösteren biri iki ilaç içmektense bir tek Arveles içerek şikayetlerine çözüm bulabilir.

İçinde bu kadar güçlü maddeler bulunan bir ilaç olmasına rağmen yan etkileri diğer ilaçlar gibidir. Arveles’in en çok görülen yan etkileri Hazımsızlık- ishal, mide bulantısı, kusma ve karın ağrısıdır. Bu yan etkilerin yanında çarpıntı, baş dönmesi, uykusuzluk, ateş, iştahsızlık, nefes darlığı, adet düzensizliği gibi nadir görülen yan etkileride vardır.

Arveles’i etkili bir ağrı kesici yapan özellik içerisinde bulunan kimyasal maddelerdir. Bu güçlü kimyasallar nedeniyle hamile kadınlar tarafından kullanılmamalıdır. Bunun yanında çocuklarını emziren anneler tarafından da kullanılmamalıdır. Bebeklerin besin maddelerini büyük bir çoğunluğu anne sütüdür. Eğer emzirme döneminde anneler Arveles kullanırsa içerisindeki etken maddeler bebeğe geçecektir. Bu durumdan bebekler çok ciddi şekilde etkilenebilir. Bebeklerin yanında Arveles çocuklar içinde sakıncalı bir ilaçtır. Çocuğunuzun Arveles kullanıp kullanamayacağını ya da ne sıklıkla kullanabileceği muhakkak doktorunuza danışmalısınız.

Arveles nedir sorusunu yanında fiyatı da önemli bir soru olabilir.  Arveles kutu içerinde 25 mg’dan oluşan 20 tablet şeklinde satılmaktadır. Oldukça uygun bir fiyata sahiptir. Fakat ne kadar uygun fiyatlı olsa da doktorunuza danışmadan kullanmamalısınız.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir