İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Akne izleri nasıl geçer?

Insanlar arasında sivilce olarak bilinen akne, yağ bezlerinin deriye açıldığı, bununla birlikte kılların da yüzeye çıktığı kanalların kronik iltihabi bir hastalıdır. Özellikle ergenlik aknesi deyip geçmemek gerekir. Çünkü bu problem keza psikolojiyi bozup depresyona yol açar keza de vaktinde etkili tedavi edilmezse ilerleyen zamanda ciltte izler, lekeler bırakabilir. Akneye sebep olarak yağ salgısında büyüme, cilt hücrelerinin anormal gelişme ve dökülmesi ile bir takım oturmuş bakteriler
(mikrobik ve bulaşıcı değildir) gösterilebilir.

BUNLARI BİLİYOR MUSUNUZ?

– Akne bir cilt hastalığıdır. Tedavisi deri hastalıkları uzmanı hekimin alanına girer.

– Akne uzun sürelidir, dolayısıyla uzun zaman çare gerektirir.

– Akne çare edilmezse iz kalma riski daha yüksektir.

– Kişinin evde yüzüyle oynaması, sıkması, kaşıması, iz kalma riskini artırır.

NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Aknenin tedavisinde prensip, cildi düzenli olarak sabahtan-akşam ılık suyla ve yerinde jellerle yıkamaktır. Gerisinde tonik göstermek bu alıcı durumlarda kalan yağı uzaklaştırmak ve gözenek içlerini daha iyi temizlemek için uygundur. Temizlenen cilde akneli ciltler için tasarlanan nemlendiriciler kullanılabilir. Doktorunuzun önerdiği akne ilaçlarını düzenli olarak uygulamak ve bilhassa 2-3 ay sabretmek şarttır. Çünkü cildin aylık döngülerini atlatıp kullanılan ürünlerin olumlu yanıt vermesi için minimum bu süreye gereklilik vardır.

İŞTE TEDAVİ YOLLARI

Zamanında iyi ve etkili çare edilmeyen akneler maalesef kalıcı izlere de neden olmaktadır. Sivilce izlerinde tedavi; izin tipi ve derinliğine tarafından düzenlenir. Son yıllarda oldukça etkili, ağrısız, ast etkisiz, sosyal hayattan uzak kalmadan, her mevsimde uygulanabilen bir teknoloji “Fraksiyonel Radyofrekans” tedavisidir.

Tek başına ya da öteki yöntemlerle kombine edilerek uygulanabilir. Derinin bütün katmanlarına epidermis ve dermise altın mikro iğnelerle tek seferde inebilen fraksiyonel radyofrekans enerjisi, deride doğal iyileşme süreci başlatır. Akne izlerinin tedavisinde özellikle kış aylarında çoğu kez uyguladığımız bir diğer yöntem ise lazer teknolojileridir. Bilhassa fraksiyonel lazerler akne izlerinin tedavisinde etkilidir.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir