Anasayfa

Sağlık Haberleri

Güncel Sağlık Haberleri

468*60 Reklam alanı
‘Şiddet yasası’ 10 güne tamam

‘Şiddet yasası’ 10 güne

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu,'Sağlıkta Şiddet Yasası' taslağını en geç 10 gün içerisinde ...

Mert Altınışık Biyografi
14 Mart 2012 - Sağlık Haberleri tarafından yazıldı. 436 defa okundu. 23 Yorum Yapıldı

Mert altıkışık 14 Mayıs 1986 yılında dünyaya gelmiştir. Yakışıklı oyuncu eğitim öğretim hayatı boyunca çok başarılı olmuştur. Bu başarısını günümüzde de devam ettirmektedir. Okul hayatında özellikle matematik konusunda üstün başarılar göstermiştir. En sevdiği ders matematik dersidir. Bu sayede sınavlardan da çok yüksek puanlar almıştır. Fakat başarısını diğer dallarda göstermek yerine oyunculuk alanında göstermeyi tercih etmiştir. Okul yıllarını başarı ile tamamladıktan sonra Uludağ üniversitesi oyunculuk bölümünü kazanmıştır bu bölümde de oldukça başarılı olmuştur ve günümüzün en başarılı tiyatro ve sinema oyuncuları arasına ismini yazdırmıştır.

Mert altınışık Uludağ üniversitesi oyunculuk bölümünü de başarı ile tamamlamasının ardından kendisini dizi oyuculuğuna vermiştir bir cast ajansına yazılan mert altınışık bu ajans sayesinde bir çok dizide rol alma şansını elde etmiştir. Yakışıklı olması nedeni ile dizilerin en gözde oyuncuları arasına girmiştir. Oynadığı diziler şunlardır; 2011 yılında başlayan firar adlı dizde kemal adlı karaktere hayat vermiştir. Bu dizi sayesinde genç kızların gözdesi olmuştur ve herkesin onu tanımasını sağlamıştır. Yine 2011 yılında başlayan be hala yayınlanmakta olan beni affet dizisinde oynamaya başlamış ve burada da kemal adlı karaktere can vermiştir. Bu karakter ile daha da tanınan oyuncuya gösterdiği performans yüzünden bir çok dizi teklifi de gelmiştir. Başarılı oyuncu adına sosyal medya ortamlarında onlarca hayran sayfası açılmıştır. Genç kızları peşinden sürükleyen mert altınışık aynı zamanda bir tiyatro oyuncusudur. Oynadığı tiyatro oyunları şunlardır; 2008 yılında Baba ile Kızı, yine 2008 Yılında Biçareler ve takip eden 2009 yılında Cehennemlik Gölgeler isimli tiyatro oyununda oynamıştır ve sahnenin tozunu yutmaya başlamıştır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>