9 LİFE TEA – 9 HAYAT ÇAYI

Show TV Show klüp programında Sayın Ayhan ERCAN’ın vermiş olduğu zayıflatma çayı veya zayıflatan çay ürününe ait bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

9 LİFE TEA – 9 HAYAT ÇAYI

TABDER Başkanı Ayhan Ercan’ın Zayıflama Çayı Formülü

5 Ayda 36 Kilo verdiren 9 LİFE TEA – 9 HAYAT ÇAYI

Sağlıklı bir şekilde Zayıflamak artık çok kolay TABDER Başkanı Ayhan Ercan’ın verdiği süper formül,

İçeriği: Mate
Bilya Kekik Çoban Çökerten Barut Ağacı

Yeşilçay

Sinirli Ot

Biberiye

Funda Yaprağı

Cinnema ( Gymnema – Gurmar Otu )

Kullanılış: Günde 3 defa öğünlerden 30dk önce 1 Fincan Kaynamış Suya Her birinden 1 er tutatm atılarak 5-8dk demleyerek tüketiniz.
Çay içeriğindeki bitkiler aşağıda listelenmiştir. Ambalaj şekilleri 9 çeşit  olup toplamda 600 gramdır. sitemizdede oldukça ekonomik fiyatla satılmaktadır. Toplu halde satın alacağınız gibi sitemizde satışa sunduğumuz farklı gramajlarda ayrı ayrı satında alabilirsiniz.Ürünlerin faydaları hakkında bilgileride site içerisinde ana sayfada farklı gramlarda sattığımız aynı ürünleri inceleyerek görebilirsiniz.
Kullanımı : Önce bitkilerin her birinden bir tatlı kaşığı, cinnema ve barut ağacından 1 parçayı küçük küçük ufaltarak hepsini harmanlayınız. Sonra elde edilen bu karışımdan bir bardak kupaya 1 yemek kaşığı konup 7 dk. demlendikten sonra süzülerek içilir.. Kaynatmayınız demleyiniz

50 gr. Cinnema 

  Komisyon E’ye göre başta sedef hastalığı, romatizma ve böbrek rahatsızlıklarına karşı ve de idrar artırıcı olarak kullanılabileceği beyan edilmiştir.
Halk arasında başta sedef hastalığı, ekzema, cerahatli ve iltihaplı yaralar, siğil, çıban, nörodermatoz, eklem romatizması, nikris, böbrek ve mesane rahatsızlıklarına karşı ve kanı temizleyici olarak kullanılır.
50 gr. Barut Ağacı Kabuğu : 
Barut ağacı ishal verici tesirde olduğundan dolayı ağır hasta ve gebeler için çok elverişlidir.
Halk tababetinde kronik kalın bağırsak kabızlığı, kara ciğer hastalıkları, sarılık, siroz, basur vs. hastalıklarda kullanılır.Haricen; cerahatlı yaralar, çıban ve deri hastalıklarını yıkamada kullanılır.Kabuklarda yumuşatıcı muhtevasında bulunan antron glikozid, bir yıl bekletildikten sonra antrahinon glikozidi glikofranguline dönüşür.Barut ağacı kabukları bir yıl bekletilmeden evvel kullanılacak olursa kusturucu olur.
Kıyılmış kabuklarından 1 çorba kaşığı 0,5 litre suda 10 dakika kaynatılır.Süzüldükten sonra günde 3 defa yemeklerden evvel birer çay bardağı alınır.
Halk tababetimizde akdiken (Rhamnus carthartica L.) ağacının meyveleri tıpkı barut ağacı meyveleri gibi siyahtır.Aynı hastalıklara karşı barut ağacı kabukları gibi kullanılır.Akdiken ağacının yumuşaklık verici tesiri antranol glikozidinden ileri gelir.
100 gr. Biberiye
1. Kan dolaşımını hızlandırır.
2. Sinirleri uyarır ve güçlendirir.
3. Mide ve bağırsakları uyarır. Böylece sindirime (özellikle yağlı yiyecek yendiğinde) yardımcı olur.
4. Hazımsızlıktan oluşan gazları söktürür.
5. Safra salgısını artırır.
6. İdrar söktürücüdür.
7. Kadınlarda aybaşını düzene sokar. Gecikmeleri önler. İyi bir âdet söktürücüdür.
8. Etkili bir toniktir.Bu etkileri sağlamak için, biberiyenin yaprak ve taze sürgünleri yaz boyunca toplanır. Bitkinin tıbbi etkisi, çiçek açtığı zamanlarda en fazla olur. Yaprak ve ince sürgünler, aşırı sıcak olmayan, çok havadar ve gölge bir yerde ağır ağır kurutulur. Bir bardak kaynar suya 1 tatlı kaşığı yaprak ve taze sürgün konulup 10-15 dakika demlendirilerek yapılan infüzyon istendiği kadar içilebilir.
50 gr. Çoban Çökerten
İçindeki silymarin maddesi nedeniyle, karaciğerin hücrelerini alkol,ilaç ve kimyasalların zararlı etkilerinden korur. Karaciğer iltihabı dahil, aşırı alkol ve bazı ilaçların neden olduğu safra yolu iltihabı, siroz ve kronik karaciğer hastalılarında olumlu katkılar sağlar
Devedikeni tohumu safra artışını sağlar.
Böbreklerin daha iyi çalışmasına katkıda bulunarak idrar yollarındaki problemlerin giderilmesinde olumlu katkılar sağlar.
Alkolün çok kullanılması sonucu gelişen sirozda etkilidir.
Ayrıca aşırı sigara içen kişiler için de önemlidir. Nikotin, alkol, karbon monoksit gibi maddelerin zararlarını etkisiz hale getirir.İyi bir kan temizleyicidir.
100 gr. funda yaprağı
İshali keser, idrar söktürür.
Böbrek kum ve taşlarının düşürülmesine yardımcı olur.
Nikriste de faydalıdır.
Anne sütünü artırır.
Lapası, ağrıları keser.
Zeytinyağı ile hazırlanan merhemi, çıban ve egzamada faydalıdır.
Böbrek-idrar yolları, sindirim sistemi, karaciğer-safra sistemi, solunum sistemi hastalıkları, prostat büyümesi, vajina akıntısı, ishal, karın ağrıları, gut hastalığı, romatizma, öksürük, soğuk algınlığı, huzursuzluk, yara bakımında, ateş, dalak hastalıklarında, idrar söktürücü olarak,
Böbrek ve idrar yolları taşlarının önlenmesinde, konjunktiva enfeksiyonlarında göz banyosu olarak, ter söktürücü olarak etkilidir
50 gr. mate 
Mate aynı zamanda midevi rahatsızlara çok iyi gelir.
Mate mide-safra kesesi iltihaplarına iyi gelir.
Mate diyet yapanların içmesi gereken çok önemli bir bitkidir. Çünkü Mate açlık duygusunu bastırır ve gıda ile alınamayan maddeleri organizmaya kazandırır.
Mate için çok yaygın düşünceler vardır-tonik bitkidir, zayıf ve baskı altındaki sinirleri yatıştırır, konsantrasyonu artırır, stresi ve gerginliği azaltır, yorgunluk sebeplerine çok iyi gelir(kas hücrelerinin metabolizmasını arttırması ile açıklanmıştır)
Herkesçe paylaşılan ise, Mate kullanıldıktan sonra moralin iyileştiği,
Özellikle depresyonda uyku döngülerini ve süresini bozmadığıdır. Birçok insan Mate kullanınca daha süresince uykuya daldığını, ayrıca daha derin, rahat ve verimli uyuduğunu söylemektedir.
Bağımlılık yapmadığından Mate kafein içeren içecekleri bırakmak isteyenler için mükemmel bir seçenektir.
Matenin içindeki maddeler, kalbin oksijenlerle ve minerallerle daha iyi beslenmesini sağlar bu şekilde kalbi kuvvetlendirir.
Stres ve fiziksel yorgunluklarda Mate, kaslarda laktik asitin birikmesini önler,yorgunluğun atılmasına çok faydalıdır.
50 gr. Sinirli Ot

Nefes yolları rahatsızlıklarında fayda sağlar.
Öksürük, tahrişli öksürük, bronşit, nefes darlığında kullanılır.
Ciğerden gelen kanı keser.
Göğüs ağrısına karşı kullanılır.

kilo vermede yardımcı etkisi vardır

Parmak arasındaki iltihaplı dolamaya karşı kullanılır.

 

100 gr. Top (bilye) kekik

Kramp çözücü, dezenfekte edici, balgam söktürücü etkisiyle tanınır. Akciğer ve bronşlar, mide ve bağırsaklar kekiğin başlıca kullanım alanlarıdır. Sindirimi kolaylaştırır. Hazım zorluğunda, bağırsaktaki kokuşma ve gazda, bağırsaklardaki faydalı mikropların güçlendirilmesinde faydalıdır. Kekik sindirim sistemini uyarır. Sindirim sisteminde görülen ekşimeler ve kramplı ağrılar için faydalıdır. Balgamlı bronşit, bronşiyal astımlarda ve boğmacada oldukça başarılıdır. Solunum yollarını sterilize eder. Grip, nezle, anjin ve öksürük rahatsızlıklarında yardımcıdır. İdrar söktürücü etkiye sahiptir.

Romatizma ve gut hastalıklarına karşı kullanılabilir. Sinir sistemi zafiyetinde, bedeni ve ruhi bunalımlarda yararlıdır. Regl söktürür, adet kanamaları dengelenebilir, adet dönemindeki kramplı agrılar geçiştirilebilir. Bağırsak parazitlerini döker. Diş etleri tahrişlerine iyi gelir. Kan dolaşımını düzenler, kansızlığı giderir. Antiseptik özelliktedir. Hastalıklara karşı direnme gücünü artırır.

Kekiğin Zararları Varmıdır. Önerilen dozlar aşılmadığında bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Hamileler ve guatrı olanlar kullanmamalıdır

 

50 gr. Yeşilçay 

Yeşilçayın faydaları hakkında bilinenler son yıllarda yapılan araştırmalarla daha da artmıştır. Japonların uzun yıllar yaşamasının temel nedeni olarak yeşil çay tüketimi gösterilmektedir. Yeşil çayın bir tedavi yöntemi olmadığı destekleyici alternatif bir yöntem olduğu unutulmamalıdır.Yeşil çay insan ömrünü uzatır ve insan sağlığına çok faydalıdır!